Полтавська баталія — найбільша битва Великої Північної війни — відбулась 27 червня (8 липня) 1709 року. В ній брали участь російська армія Петра I і шведська армія Карла XII. Карл XII потерпів повну поразку, під час битви загинуло майже 10 тисяч і було взято у полон 3 тисячі шведських вояків. Залишки шведського війська капітулювали.
Розгром шведів російською армією в Полтавській битві визначив подальший хід всієї Північної війни. На місці, де відбулась битва, створено Музей-заповідник «Поле Полтавської битви», на якому поруч з пам'ятниками захисникам Полтави стоять і два пам'ятники шведським солдатам і офіцерам, збудовані у 1909 г. з приводу 200-річчя Полтавської битви.
Також у 1909 році з ініціативи викладача історії Полтавського кадетського корпусу І. Ф. Павловського було відкрито музей на полі Полтавської битви і комплекс пам’ятників, пов’язаних з Полтавською битвою, — оголошено державним історико-культурним заповідником «Поле Полтавської битви» з охоронною зоною історичного поля загальною площею 771,5 га. Але на даній території: район Хрестовоздвиженського монастиря, Яківці — Петрівка — Семенівка — Жуки — Осьмачки — Тахтаулово — Івонченці — Рибці — Пушкарівка, значні події відбувалися до і після Полтавської битви. В охоронній зоні «Полтавської битви» розташовано чотири старих поселення та понад 30 курганів, які археологи датують 1 тис. до н.е. та 1 тис. н.е.
Більш детальну інформацію, щодо діяльності заповідника, можна знайти на офіційному сайті
Державний історико-культурний заповідник "Поле полтавської битви"
Джерело: http://www.battle-poltava.org/ukr/reserve/
Комментариев нет:
Отправить комментарий