Казковий музей

11 березня 1986 року в Опішному, за дорученням Ради Міністрів України, засновано Музей гончарства. Через три роки прийнято урядову постанову про формування на його базі Державного музею-заповідника українського гончарства — етномистецтвознавчого науково-дослідницького і культурно-освітнього закладу, національної гончарської скарбниці України.




.
Нині музей-заповідник постає Всеукраїнським центром дослідження, збереження й популяризації гончарської спадщини України.

В Опішному сформувався чисельний науковий колектив, інтелектуальний потенціал якого в сфері дослідження гончарства не має рівних в Україні. Зокрема, науковими співробітниками розробляються 22 наукові теми з найрізноманітніших проблем археології, історії, етнографії, мистецтва та технології кераміки. До діяльності заповідника причетні провідні вчені в даній галузі знань. Куратором Центру спеціальних методів дослідження кераміки є дослідник східноєвропейського гончарства, доктор історичних наук      Олександр Бобринський.

Музей підтримує творчі і наукові зв’язки з найбільшими керамічними музеями США, Франції, Великобританії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Німеччини, Бельгії, Італії, Швейцарії та інших країн, Міжнародною академією кераміки в Женеві, Європейським центром світової кераміки в Гертогенбоші тощо.

Музей-заповідник виступив ініціатором створення Міжнародної асоціації музеїв кераміки.

Більш детальну інформацію можно отримати на офіційному сайті  






http://uk.wikipedia.org/wiki/Національний_музей-заповідник_українського_гончарства_в_Опішному  

Комментариев нет:

Отправить комментарий